Birlik Ticaret Hakkında

Firmamız 2001 yılında Çanakkale’nin Çan İlçesi’nde açmış olduğu Showroom ile faaliyetine başlamıştır. Kale Seramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş’nin bölge bayisidir. Marmara Bölgesi’ne alt bayiliklerle hizmet vermeye devam etmektedir.
Bünyemizde 1.200m2 kapalı alan 1.500m2 açık alan depoları ve 3 adet servis aracı birçok teknik uzmanlarla hizmet vermektedir.
Başlangıcı İnşaat Malzemesi satışı ile olup 2004 yılında inşaat ve taahhüt işlerine girmiştir. Birçok şirkete taşeronluk ve taahhütlük işleri yapmaktadır. Bunların başında İstanbul, Antalya, Ankara, Keşan, Isparta gibi iller olup 2007 yılında Çanakkale’ye ilk adımı atmıştır. 2008 yılında Mim Grup İnşaat A.Ş alt taşeronluğuna başlamış, ilk projesi olan 140 daire Troya Flora sitesini 1 yılda teslim etmiştir. 2010 yılında bu hedefi daha da büyüterek yıllık 450 daire taahhüt işi 40 daire yap-sat işi yapmaktadır. Yaptığımız tüm taşeronluk ve taahhüt işleri malzeme ve işçiliklidir.  Ve şu an Çanakkale merkezde Mim Grup İnşaat A.Ş ana taşeronu olarak devam etmektedir. Hedefimiz yıllık 1000 daire üretip yetişen gençliği geleceğe hazırlamaktır.
Kurucu Yakup Köse; 2012 yılında Çanakkale Çan İlçesi’nde sosyal sorumluluk çerçevesinde Çan güreş ağalığını 3 yıl üst üste alarak, altın kemer Çan Belediyesi tarafında kendisine hediye edilmiştir.